Medarbetare

Vi som jobbar på Handarbetets Vänner

Kirsi Mattila

Kirsi Mattila

E-post kirsi.mattila@handarbetetsvanner.se | 08-545 686 57

Madleen Thyren

Madleen Thyren

Tf Rektor Handarbetets Vänner Skola
madleen.thyren@handarbetetsvanner.se | 070-3642373

Susanne Johansson

Susanne Johansson

Kommunikationsansvarig Handarbetets Vänner
susanne.johansson@handarbetetsvanner.se

Maria Frantzén

Maria Frantzén

Ekonomichef
Tel: 070 488 90 30
E-post: maria.frantzen@handarbetetsvanner.se

Linnea Blomgren

Linnea Blomgren

Utbildningsansvarig Högre textil hantverksutbildning år 1
Undervisande lärare i vävning, formgivning, färgning och shibori
E-post: linnea.blomgren@handarbetetsvanner.se

Katarina Evans

Katarina Evans

Utbildningsansvarig Textilhantverk basår – sömnad
Undervisande lärare i konstsömnad och formgivning
E-post: katarina.evans@handarbetetsvanner.se

Lisa Hartman

Lisa Hartman

Utbildningsansvarig Textilhantverk basår – vävning
Undervisande lärare i vävning, textilhistoria och materiallära
E-post: lisa.hartman@handarbetetsvanner.se

Elisabeth Isaksson

Elisabeth Isaksson

Utbildningsansvarig Högre textil hantverksutbildning år 2
Undervisande lärare i vävning, bindningslära och konstsömnad
E-post: elisabeth.isaksson@handarbetetsvanner.se

Malou Andersson

Malou Andersson

Konstbrodös och konstvävare Handarbetets Vänner Ateljé
E-post: malou.andersson@handarbetetsvanner.se

Anna Eriksson

Anna Eriksson

Hantverkare & Konstbrodös
E-post: anna.eriksson@handarbetetsvanner.se

Lina Lindh

Lina Lindh

Konstbrodös Handarbetets Vänner Ateljé
E-post: linda.lindh@@handarbetetsvanner.se

Ane Løser-Storm

Ane Løser-Storm

Konstbrodös Handarbetets Vänner
E-post: ane.storm@handarbetetsvanner.se

Ea Montelius

Ea Montelius

Hantverkare & Konstbrodös (föräldraledig)
E-post: ea.montelius@handarbetetsvanner.se